Opcje przeglądania
Możliwość wklejenia płytki
Obrotowy Syfon
Przepustowość odpływu
Głębokość montażu odpływu
Cena
  • od
    do
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymać rabat 5% na pierwsze zakupy oraz informacje o nowościach i kolejnych naszych promocjach.

Kratki Odpływowe

Wyposażenie łazienki w odpływ liniowy lub punkowy to konieczność gdy decydujemy się na prysznic bez brodzika lub chcemy zapewnić sprawne usuwanie wody z posadzki. Kiedyś stosowano mało estetyczne wpusty spełniające swoją podstawową funkcję czyli odprowadzenie wody. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne odpływy, które są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach i kształtach. Na szczególną uwagę zasługują kratki odpływowe wykonane ze stali nierdzewnej umożliwiające stworzenie eleganckiej strefy prysznicowej....

Jak działają kratki odpływowe podłogowe?

Odpływy punkowe działają w sposób podobny do odpływów liniowych. Cała instalacja znajduje się pod powierzchnią posadzki, dlatego rozwiązanie to cechuje się wyjątkowa estetką. Na powierzchni widoczna jest jedynie minimalistyczna maskownica najczęściej w kwadratowym kształcie. Pod maskownicą kryje się korpus odprowadzający wodę wraz z płytkim syfonem. Do korpusu kratki zamontowany jest syfon odpowiedzialny za unieszkodliwianie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do wnętrza łazienki. Kratka powinna być zamontowana pod odpowiednim spadkiem by instalacja mogła sprawnie odprowadzać wodę z prysznica lub łazienki. Musi ona znaleźć się w najniższym miejscu w łazience jednak ponad powierzchnią stropu podłogowego dlatego montaż odpływu punktowego trzeba zaplanować już na etapie projektowania łazienki.

Montaż odpływu punkowego – o czym warto pamiętać?

Podczas montażu kratki odpływowej istotnych jest kilka kwestii m.in. odpowiedni spadek, który powinien mieć 2-2,5%. Wpusty najczęściej montuje się w centralnym punkcie pomieszczenia lub kabiny prysznicowej w zależności od funkcji jaką ma pełnić odpływ. Przed montażem warto oszacować ilość odprowadzanej wody i zwrócić uwagę na przepustowość odwodnienia liniowego i punktowego. Kratki odpływowe dostępne w naszym sklepie odprowadzają wodę z prędkością 60l/min. Do wyboru mamy także kilka rozmiarów odpływów punktowych. Wśród nich modele o wymiarach 15x15 cm lub 20x20xm.

Nowoczesne kratki odpływowe do łazienki

W naszej ofercie znajdziesz odpływy punktowe w kolorze czarnym oraz stalowym. Proponujemy modele systemów odprowadzania wody do zabudowy płytką, dzięki którym z łatwością osiągniesz estetyczne wykończenie posadzki lub strefy prysznicowej. Kratka do zabudowy umożliwia dopasowanie instalacji do każdej aranżacji łazienkowej. Oferowane przez nas wpusty są wykonane z wysokiej jakości stali kwasoodpornej i nierdzewnej dzięki czemu są to produkty bezawaryjne, wybierane na lata. Wykazują odporność na działanie substancji chemicznych i drobne zarysowania. Dzięki wyposażeniu w niski syfon ich montaż jest możliwy nawet w remontowanej łazience bez konieczności uciążliwych przeróbek. Wysokość montażowa naszych kratek odpływowych wynosi tylko 54mm. Użytkowanie naszych kratek odpływowych jest dziecinnie proste. Podwójny system filtrowania zapobiega przypadkowemu zapchaniu się syfonu, chroni przed zanieczyszczeniami i pozwala uniknąć kosztownych napraw. Kratki ściekowe posiadają kompletne wyposażenie niezbędne do sprawnego montażu oraz prawidłowego użytkowania. Posiadają dystanse tłumiące likwidujące problem głośnego odprowadzania wody podczas kąpieli. Dokładne spawy oraz precyzyjnie wypolerowane krawędzie kratki całkowicie eliminują ryzyko przypadkowego uszkodzenia ciała. Odpowiednio wysoki kołnierz montażowy ułatwia sprawny montaż kafli wokół odpływu punktowego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium