Podłogowe odpływy liniowe do nowoczesnej łazienki

Popularność liniowych odpływów prysznicowych rośnie z roku na rok. Jest to bowiem rozwiązanie, które pozwala zaaranżować strefę kąpielową w nowoczesny i stylowy sposób. Dzięki odpływom liniowym możesz cieszyć się prysznicem typu walk-in lub bez brodzika. ...Wchodzenie do takiej kabiny jest o wiele wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych pryszniców. Rozwiązanie typu walk-in docenią w szczególności osoby starsze lub o ograniczonej mobilności. Nie da się ukryć, że w takiej kabinie znacznie łatwiej jest utrzymać czystość. Kryje się w niej nieco mniej zakamarków niż w tradycyjnym brodziku. Oprócz tego prysznic bez brodzika prezentuje się ultra nowocześnie i stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Rozwiązanie to doceniają w szczególności właściciele mniejszych łazienek. Kabina bez brodzika sprawia, że pomieszczenie wydaje się być większe niż rzeczywistości. Oprócz tego w prysznicu walk-in masz do dyspozycji więcej przestrzeni niż w zwykłej kabinie.

Najważniejsze parametry odpływów prysznicowych liniowych

Przed wyborem odpływu prysznicowego należy ustalić, jaki model odpływu będzie odpowiedni do Twojej łazienki. Pierwszą kwestią, którą warto sprawdzić, jest wysokość montażu. Odpływy liniowe niskie dostępne w naszym sklepie mogą być montowane na wysokości 52 mm. Dzięki temu ich montaż jest możliwy nawet w remontowanej łazience. Kolejną kwestią, bardzo istotną dla dobrego funkcjonowania odwodnienia prysznicowego jest długość odpływu liniowego. Powinna być ona dopasowana do wymiarów prysznica. Przyjmuje się, że do kabiny o szerokości 90 cm odpowiedni będzie odpływ o 10 cm krótszy, czyli taki o długości 80 cm. W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór odpływów w różnych długościach. Oferujemy modele o długości 50, 60, 70, 80, 100, 120, a nawet 200 cm. Duże znaczenie mają również materiały, z których wykonany jest odpływ. Odpływ liniowy to element mający niemalże stały kontakt z wodą, dlatego zarówno materiał jak i odpowiednie wykończenie ma tutaj duże znaczenie. W naszym sklepie znajdziesz odpływy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i szczotkowanej, która jest odporna na działanie wilgoci. Nie bez znaczenia jest także jakość spawów. Te powinny być wyjątkowo solidne i wytrzymałe. Dbamy o to, by proponowane przez nas odpływy liniowe wyróżniały się funkcjonalnością i szczelnością. O ten drugi parametr zadba kołnierz oraz mata z flizeliny hydroizolacyjnej, zapewniająca wodoszczelność między odpływem a podłogą prysznica na poziomie 1,5 bar. Duże znaczenie ma także przepustowość. Solidne modele odpływów zapewniają przepływ na poziomie 0,6L na sekundę. Nasze odwodnienia są także wyposażone w podwójny system filtrowania. Dzięki specjalnej konstrukcji ich czyszczenie nie zajmuje wiele czasu, ponieważ może wyć wykonywane od góry, bez konieczności demontażu wielu elementów.

Sprawny montaż liniowego odpływu prysznicowego

Prace montażowe warto zaplanować na początkowych etapach wyposażania łazienki. W pierwszej kolejności konieczna jest izolacja posadzki pod kabiną prysznicową oraz przygotowanie wpustu pod odpływ, oraz syfon. Wtedy też należy zwrócić uwagę na odpowiedni spadek, czyli kąt nachylenia, który zapewni sprawne odprowadzanie wody w kierunku odpływu. Dopiero w następnym kroku możliwy jest montaż samego odpływu liniowego. Dzięki szerokim nóżkom nasze odpływy liniowe znacząco ułatwiają poziomowanie, zapewniają stabilność oraz sprawną instalację odpływu. Odwodnienie wyposażone w obrotowy syfon 360 stopni ułatwia z kolei ustawienie kierunku syfonu.

Modele odpływów liniowych dopasowane do Twoich potrzeb

Odpływy prysznicowe dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego to nie tylko modele podłogowe. Proponujemy także odpływy liniowe ścienne, które również zapewniają efektowną aranżację prysznica bez brodzika. Wśród nich znajdziesz odwodnienia wykończone stalową maskownicą (rusztem), ale również i takie pozwalające wypełnić odpływ dowolną płytką. Odpływy 2w1 stwarzają szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki nim strefa kąpielowa prezentuje się bardzo nowocześnie, niemalże futurystycznie. Jeśli poszukujesz odwodnienia liniowego, które będzie praktycznie niewidoczne, postaw na model slimowany, dzięki któremu Twój prysznic zyska ultranowoczesny wygląd. Odpływy typu Slim cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Są one dostępne w kilku kolorach: czarnym, złotym oraz w odcieniu stali szczotkowanej. Na szczególną uwagę zasługują także odpływy liniowe w kolorze złotym. To modele doceniane przez projektantów wnętrz, tak samo jak pozostała armatura łazienkowa w złotym odcieniu. Pozwala ona uzyskać piękne wnętrze z nutą glamour. Doskonale prezentuje się w towarzystwie białych lub szarych płytek. Tworzy również ciekawy kontrast z glazurą w intensywnych lub pastelowych kolorach. Dla tych, którzy poszukują stylowych i wyrazistych dodatków, proponujemy odpływy liniowe w kolorze czarnym. Te z kolei bardzo dobrze współgrają z niemalże każdą aranżacją, dodając jej nietuzinkowego wyrazu i charakteru. Tak szeroki wybór pozwala zaprojektować strefę prysznicową w niemalże nieograniczony sposób. Jeśli poszukujesz idealnego odpływu liniowego do swojej łazienki, skorzystaj z pomocy naszych doradców, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące odwodnień prysznicowych. • A4H Odpływ Liniowy niski 50 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  239.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 60 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  249.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 70 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  269.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 80 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  309.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 90 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  319.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 100 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  349.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 110 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  389.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 120 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  409.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 140 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  689.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 150 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  799.00 
 • A4H Odpływ Liniowy niski 200 cm 2w1 – Montaż 54 mm

  30zł

  1 019.00 
 • A4H Odpływ Liniowy Slim Złoty 70 cm

  30zł

  509.00 
 • A4H Odpływ Liniowy Slim Złoty 80 cm

  30zł

  559.00 
 • A4H Odpływ Liniowy Slim Złoty 90 cm

  30zł

  589.00 
 • A4H Odpływ Liniowy Slim Złoty 100 cm

  30zł

  609.00