Wyposażenie łazienki w odpływ liniowy lub punkowy to konieczność gdy decydujemy się na prysznic bez brodzika lub chcemy zapewnić sprawne usuwanie wody z posadzki. Kiedyś stosowano mało estetyczne wpusty spełniające swoją podstawową funkcję czyli odprowadzenie wody. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne odpływy, które są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach i kształtach. Na szczególną uwagę zasługują kratki odpływowe wykonane ze stali nierdzewnej umożliwiające stworzenie eleganckiej strefy prysznicowej.

Jak działają kratki odpływowe podłogowe?

Odpływy punkowe działają w sposób podobny do odpływów liniowych. Cała instalacja znajduje się pod powierzchnią posadzki, dlatego rozwiązanie to cechuje się wyjątkowa estetką. Na powierzchni widoczna jest jedynie minimalistyczna maskownica najczęściej w kwadratowym kształcie.

Pod maskownicą kryje się korpus odprowadzający wodę wraz z płytkim syfonem. Do korpusu kratki zamontowany jest syfon odpowiedzialny za unieszkodliwianie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do wnętrza łazienki. Kratka powinna być zamontowana pod odpowiednim spadkiem by instalacja mogła sprawnie odprowadzać wodę z prysznica lub łazienki. Musi ona znaleźć się w najniższym miejscu w łazience jednak ponad powierzchnią stropu podłogowego dlatego montaż odpływu punktowego trzeba zaplanować już na etapie projektowania łazienki.

Montaż odpływu punkowego – o czym warto pamiętać?

Podczas montażu kratki odpływowej istotnych jest kilka kwestii m.in. odpowiedni spadek, który powinien mieć 2-2,5%. Wpusty najczęściej montuje się w centralnym punkcie pomieszczenia lub kabiny prysznicowej w zależności od funkcji jaką ma pełnić odpływ. Przed montażem warto oszacować ilość odprowadzanej wody i zwrócić uwagę na przepustowość odwodnienia liniowego i punktowego. Kratki odpływowe dostępne w naszym sklepie odprowadzają wodę z prędkością 60l/min. Do wyboru mamy także kilka rozmiarów odpływów punktowych. Wśród nich modele o wymiarach 15×15 cm lub 20x20xm.

Nowoczesne kratki odpływowe do łazienki

W naszej ofercie znajdziesz odpływy punktowe w kolorze czarnym oraz stalowym. Proponujemy modele systemów odprowadzania wody do zabudowy płytką, dzięki którym z łatwością osiągniesz estetyczne wykończenie posadzki lub strefy prysznicowej. Kratka do zabudowy umożliwia dopasowanie instalacji do każdej aranżacji łazienkowej.

Oferowane przez nas wpusty są wykonane z wysokiej jakości stali kwasoodpornej i nierdzewnej dzięki czemu są to produkty bezawaryjne, wybierane na lata. Wykazują odporność na działanie substancji chemicznych i drobne zarysowania. Dzięki wyposażeniu w niski syfon ich montaż jest możliwy nawet w remontowanej łazience bez konieczności uciążliwych przeróbek. Wysokość montażowa naszych kratek odpływowych wynosi tylko 54mm.

Użytkowanie naszych kratek odpływowych jest dziecinnie proste. Podwójny system filtrowania zapobiega przypadkowemu zapchaniu się syfonu, chroni przed zanieczyszczeniami i pozwala uniknąć kosztownych napraw. Kratki ściekowe posiadają kompletne wyposażenie niezbędne do sprawnego montażu oraz prawidłowego użytkowania. Posiadają dystanse tłumiące likwidujące problem głośnego odprowadzania wody podczas kąpieli. Dokładne spawy oraz precyzyjnie wypolerowane krawędzie kratki całkowicie eliminują ryzyko przypadkowego uszkodzenia ciała. Odpowiednio wysoki kołnierz montażowy ułatwia sprawny montaż kafli wokół odpływu punktowego.

 • A4H Kratka Odpływowa niska 15×15 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  239.00 
 • A4H kratka odpływowa Czarna 15×15 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  299.00 
 • A4H Kratka Odpływowa niska 20×20 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  269.00 
 • A4H Kratka Odpływowa Czarna 20×20 cm – Niski montaż 54 mm

  30zł

  379.00 
 • A4H Kratka Odpływowa niska 10×10 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  239.00 
 • A4H Kratka Odpływowa niska 12×12 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  249.00 
 • A4H Kratka Odpływowa niska 25×25 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  389.00 
 • A4H Kratka Odpływowa niska 30×30 cm – Montaż 54 mm

  30zł

  459.00 
 • Sitko +syfon do odpływu liniowego (szeroki)

  30zł

  45.00